Biežāk uzdotie jautājumi

Manai automašīnai no stūres iekārtas mehānisma tek eļļa. Autoservisā, kur apkopj manu automašīnu teica, ka jāmaina stūres mehānisms, tāpēc ka tā remonts nav iespējams. Vai tā tas ir?

Nē. Stūres mehānisma remonts ir iespējams un pēc remonta veikšanas mēs dodam garantiju uz 12 mēnešiem.

Vai jāmaina eļļa stūres hidropastiprinātāja sistēmā?

Jā, jāmaina. Eļļa ekspluatācijas laikā pakļaujas oksidēšanās procesam, piesārņojas ar hidrosistēmas kustīgo detaļu nodilšanas daļiņām, zaudē savas smērvielas īpašības, kas neizbēgami atspoguļosies uz dārgi maksājošā agregāta sistēmas ilgizturību.

Savai automašīnai pats noņēmu stūres iekārtas mehānismu un konstatēju, ka tai aprūsējis zobstienis. Vai tādā gadījumā remonts ir iespējams?

Jā iespējams. Šajā gadījumā zobstienis tiks notīrīts un noslīpēts vai uzstādīts jauns.

Manai automašīnai nesen parādījās īpatnējs defekts, uz kreiso pusi stūre griežas normāli, bet uz labo pusi ļoti stingri. Kāda var būt problēma?

Problēma ir stūres iekārtas mehānismā, tam vajadzīgs remonts.

Vai var palīdzēt speciālā šķidruma pielietošana , kas pēc izgatavotāja solījuma aiztur eļļas tecēšanu no hidrosistēmas?

Šī šķidruma pielietošana nedos vēlamo rezultātu. Vēl vairāk, šī šķidruma mānīgais pozitīvais efekts tuvākajā laikā pārvērtīsies par vēl lielāku problēmu. Tādi šķidrumi satur ļoti daudz aktīvas vielas, kas sagrauj gumijas elementus sistēmā. Piemēram, mēģinot tādā veidā apturēt eļļas tecēšanu no hidropastiprinātāja sūkņa var sākties eļļas tecēšana no stūres mehānisma vai otrādi.

No hidropastiprinātāja izplešanās tvertnes pazūd eļļa, bet zem mašīnas eļļas plankumu nav, kur tā paliek?

Visticamāk ir sabojājies stūres mehānisms un eļļas plankumu parādīšanās zem mašīnas ir tikai laika jautājums. Iztekošā eļļa pagaidām uzkrājas putekļu gumijās, kuras aizsargā stūres iekārtas mehānismu no ūdens un dubļiem, bet kad putekļu gumijas piepildīsies, slapjie plankumi zem mašīnas būs ļoti labi saskatāmi.

Manai automašīnai no hidropastiprinātāja caur stūres iekārtas mehānismu iztecēja šķidrums. Vai var braukt bez šķidruma ar nestrādājošu hidropastiprinātāju?

Automašīnas ekspluatācijā bez eļļas hidrosistēmā ļoti īsā laikā sabojās hidropastiprinātāja sūkni, bet pēc tam radīsies arī citas problēmas. Tāpēc braukt ar automašīnu kam hidrosistēmā ir nepietiekams daudzums vai vispār nav eļļas , nav ieteicams.

Ja pēkšņi beidz strādāt stūres hidropastiprinātājs, vai tas nozīmē , ka automašīna paliek nevadāma?

Nē. Automašīna vadāma, tikai stūri grozīt būs ļoti grūti.